Для раннього виявлення онкозахворювань можна пройти безоплатні дослідження, які передбачені Програмою медичних гарантій Щорічно в Житомирській області виявляють 3-4 тис. нових випадків онкологічних захворювань. На обліку в Житомирському обласному онкодиспансері перебуває понад 35 тис. пацієнтів, у яких діагностовано онкологію.

Рак — це різноманітна група захворювань. Є онкологічні захворювання, які можна діагностувати на ранніх стадіях, а є такі, які взагалі можна попередити. В успішному лікуванні онкологічних захворювань дуже важливу роль відіграє їх раннє виявлення. Чим раніше буде діагностовано онкопатологію, тим раніше буде розпочато лікування, тим більше шансів у пацієнта на повне одужання.

Для раннього виявлення онкозахворювань Програмою медичних гарантій передбачені низка безоплатних інструментальних досліджень. Ці обстеження можна пройти в медичних закладах області, які уклали договори з НСЗУ та мають відповідне обладнання, у тому числі й у Житомирському обласному онкодиспансері.

Це такі послуги: - мамографія — обстеження молочних залоз, яке необхідно регулярно проходити жінкам у віці 40 років і старше;

- гістероскопія — обстеження матки, жінкам від 50 років і старше;

- гастроскопія — обстеження стравохода і шлунка, пацієнтам у віці 50 років і старше;

- колоноскопія — обстеження товстого кишківника, пацієнтам від 40 років і старше;

- цистоскопія — обстеження сечового міхура, пацієнтам віком 50 років і більше;

- бронхоскопія — обстеження трахеї та бронхів, пацієнтам від 50 років і старше.

Також безкоштовно у Житомирському онкодиспансері за Програмою медичних гарантій надаються наступні послуги: - хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах, а також в умовах стаціонару одного дня; - стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій; - профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах; - хіміотерапевтичне, а також радіологічне лікування, та супровід пацієнтів в стаціонарних та амбулаторних умовах.

Дослідження у Житомирському обласному онкодиспансері проводяться на сучасному обладнанні за допомогою цифрових відеосистем. Під час обстежень пацієнтам гарантовано консультація лікаря; безпосередньо дослідження; аналіз і опис результатів; запис результатів на цифровий носій пацієнтів за бажанням; місцева або загальна анестезія при проведенні обстежень.

Головною умовою для безоплатної медичної допомоги є електронне направлення, яке виписує сімейний лікар або лікуючий лікар. При цьому не має значення, лікар якого закладу надає електронне направлення - комунального чи приватного.

У Житомирському обласному онкодиспансері можуть проходити обстеження та лікування не лише жителі Житомирщини, а й пацієнти з інших регіонів. Зокрема, ті, хто змушені були переїхати в Житомирську область з регіонів, де точаться бойові дії.

 Маючи електронне направлення, записатись на консультацію до лікаря онколога можна на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувати з 08-30 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834, +38 (098) 319-36-43.

Made with